Aberdeen

Land
Grunnlagt
1903
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt161733
Vunnet448
Draws7411
Losses5914
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.2190.9161.135
Innslupne mål1.4221.6271.549
Gule kort1.5241.9321.756
Røde kort0.11001
Clean Sheets0.230.240.27
Hjørnespark4.5724.2714.3143
Feil10.717110.818310.7354
Offsides1.5241171.241
Skudd12.119410.117111.1365
Skudd på mål4.6743.1523.8126
Kamper
Siste kamper
Premiership
13 apr 2024
- 16:00
Aberdeen
0 0
Dundee
Premiership
6 apr 2024
- 16:00
Livingston
0 0
Aberdeen
Premiership
30 mar 2024
- 16:00
Aberdeen
2 1
Ross County
Premiership
16 mar 2024
- 16:00
Motherwell
0 1
Aberdeen
Premiership
13 mar 2024
- 20:45
Dundee
1 0
Aberdeen
Premiership
2 mar 2024
- 16:00
ST Mirren
2 1
Aberdeen
Premiership
28 feb 2024
- 20:45
Aberdeen
0 2
ST Johnstone
Premiership
24 feb 2024
- 16:00
Kilmarnock
2 0
Aberdeen
Premiership
17 feb 2024
- 16:00
Aberdeen
2 2
Hibernian
Premiership
14 feb 2024
- 20:45
Aberdeen
3 3
Motherwell
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Kelle Willem Roos
31
Ross Doohan
RossDoohan
Alder:
26
26
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Stefan Gartenmann
27
Angus Lees MacDonald
31
Nicholas Devlin
30
James Robert McGarry
26
Richard Olav Jensen
28
Jack MacKenzie
24
S. Rubežić
24
Jack Milne
JackMilne
Alder:
21
21
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Jonathan Hayes
36
Graeme Garry Shinnie
32
Jamie Terence McGrath
27
Connor Barron
21
Leighton Owen Clarkson
22
Killian Phillips
22
Ryan Andrew Duncan
20
Dante Polvara
23
Forwards
Alder
Nasjonalitet
David Junior Wayne Hoilett
33
Pape Habib Guèye
24
Ester Sokler
25
Shayden Morris
22
Bojan Miovski
24
Luís Henrique de Barros Lopes
24
Trener
Alder
Nasjonalitet
B. Robson
B.Robson
Alder:
45
45
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
David Junior Wayne Hoilett
Forward
- jun 5, 1990
Vancouver Whitecaps
jun 5, 1990
feb 16, 2024
Free
Vancouver Whitecaps
feb 16, 2024 Free
player photo
Killian Phillips
Midfielder
- mar 30, 2002
Crystal Palace
mar 30, 2002
jan 28, 2024
Loan
Crystal Palace
jan 28, 2024 Loan
player photo
Liam Harvey
Forward
- jan 20, 2005
Elgin City
jan 20, 2005
jan 13, 2024
Elgin City
jan 13, 2024
player photo
L. Edwards
-
Watford W
jan 5, 2024
Free
Watford W
jan 5, 2024 Free
player photo
K. Banfield
-
Bridgwater United
jan 5, 2024
Free
Bridgwater United
jan 5, 2024 Free
player photo
Dylan Lobban
Midfielder
- aug 26, 2005
Formartine United
aug 26, 2005
jan 1, 2024
Formartine United
jan 1, 2024
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Pape Habib Guèye
Forward
- sep 20, 1999
Kristiansund BK
sep 20, 1999
feb 19, 2024
Loan
Kristiansund BK
feb 19, 2024 Loan
player photo
Tom William Ritchie
Goalkeeper
- jan 27, 2003
Buckie Thistle
jan 27, 2003
feb 14, 2024
Loan
Buckie Thistle
feb 14, 2024 Loan
player photo
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Forward
- apr 10, 2001
Emmen
apr 10, 2001
jan 25, 2024
Loan
Emmen
jan 25, 2024 Loan
player photo
Or Dadia
Defender
- jul 12, 1997
Hapoel Beer Sheva
jul 12, 1997
jan 17, 2024
Hapoel Beer Sheva
jan 17, 2024
player photo
Liam Harvey
Forward
- jan 20, 2005
Buckie Thistle
jan 20, 2005
jan 13, 2024
Buckie Thistle
jan 13, 2024
player photo
Dylan Lobban
Midfielder
- aug 26, 2005
Forfar Athletic
aug 26, 2005
jan 5, 2024
Forfar Athletic
jan 5, 2024
player photo
Aaron Reid
Forward
- mar 13, 2004
Formartine United
mar 13, 2004
jan 5, 2024
Loan
Formartine United
jan 5, 2024 Loan
player photo
Findlay Marshall
Midfielder
- apr 17, 2006
Edinburgh City
apr 17, 2006
jan 5, 2024
Loan
Edinburgh City
jan 5, 2024 Loan
player photo
Rhys Williams
Defender
- feb 3, 2001
Liverpool
feb 3, 2001
jan 4, 2024
Liverpool
jan 4, 2024
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Stefan Gartenmann
Defender
- feb 2, 1997
FC Midtjylland
feb 2, 1997
sep 1, 2023
Loan
FC Midtjylland
sep 1, 2023 Loan
player photo
Pape Habib Guèye
Forward
- sep 20, 1999
Kortrijk
sep 20, 1999
aug 29, 2023
Kortrijk
aug 29, 2023
player photo
Richard Olav Jensen
Defender
- mar 17, 1996
Gornik Zabrze
mar 17, 1996
aug 23, 2023
250K
Gornik Zabrze
aug 23, 2023 250K
player photo
James Robert McGarry
Defender
- apr 9, 1998
Central Coast Mariners
apr 9, 1998
aug 11, 2023
Central Coast Mariners
aug 11, 2023
player photo
S. Rubežić
Defender
- mar 21, 2000
Novi Pazar
mar 21, 2000
jul 31, 2023
€ 230K
Novi Pazar
jul 31, 2023 € 230K
player photo
F. Kirby
Goalkeeper
-
Liverpool W
jul 28, 2023
Loan
Liverpool W
jul 28, 2023 Loan
player photo
L. Holden
-
Bridgwater United
jul 26, 2023
Free
Bridgwater United
jul 26, 2023 Free
player photo
Or Dadia
Defender
- jul 12, 1997
Hapoel Beer Sheva
jul 12, 1997
jul 21, 2023
Loan
Hapoel Beer Sheva
jul 21, 2023 Loan
player photo
Ross Doohan
Goalkeeper
- mar 29, 1998
Forest Green
mar 29, 1998
jul 6, 2023
Forest Green
jul 6, 2023
player photo
Nicholas Devlin
Defender
- okt 17, 1993
Livingston
okt 17, 1993
jul 1, 2023
Free
Livingston
jul 1, 2023 Free
player photo
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Forward
- apr 10, 2001
Excelsior
apr 10, 2001
jul 1, 2023
Excelsior
jul 1, 2023
player photo
Ester Sokler
Midfielder
- apr 6, 1999
Radomlje
apr 6, 1999
jul 1, 2023
Radomlje
jul 1, 2023
player photo
Dante Polvara
Midfielder
- jun 21, 2000
Charleston Battery
jun 21, 2000
jul 1, 2023
Charleston Battery
jul 1, 2023
player photo
Rhys Williams
Defender
- feb 3, 2001
Liverpool
feb 3, 2001
jun 28, 2023
Loan
Liverpool
jun 28, 2023 Loan
player photo
Leighton Owen Clarkson
Midfielder
- okt 19, 2001
Liverpool
okt 19, 2001
jun 15, 2023
Liverpool
jun 15, 2023
player photo
Jack Milne
Defender
- feb 10, 2003
Kelty Hearts
feb 10, 2003
jun 1, 2023
Kelty Hearts
jun 1, 2023
player photo
Anthony Kelvin Stewart
Defender
- sep 18, 1992
Milton Keynes Dons
sep 18, 1992
jun 1, 2023
Milton Keynes Dons
jun 1, 2023
player photo
Evan Towler
Defender
- des 26, 2004
Elgin City
des 26, 2004
jun 1, 2023
Elgin City
jun 1, 2023
player photo
Aaron Reid
Forward
- mar 13, 2004
Elgin City
mar 13, 2004
jun 1, 2023
Elgin City
jun 1, 2023
player photo
Connor McLennan
Forward
- okt 5, 1999
ST Johnstone
okt 5, 1999
jun 1, 2023
ST Johnstone
jun 1, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Alfie Bavidge
Midfielder
- apr 11, 2006
Kelty Hearts
apr 11, 2006
sep 22, 2023
Loan
Kelty Hearts
sep 22, 2023 Loan
player photo
Anthony Kelvin Stewart
Defender
- sep 18, 1992
Milton Keynes Dons
sep 18, 1992
sep 1, 2023
Loan
Milton Keynes Dons
sep 1, 2023 Loan
player photo
Mason Colin Hancock
Defender
- feb 10, 2003
Airdrie United
feb 10, 2003
aug 4, 2023
Free
Airdrie United
aug 4, 2023 Free
player photo
Ylber Latif Ramadani
Midfielder
- apr 12, 1996
Lecce
apr 12, 1996
aug 4, 2023
€ 1.2M
Lecce
aug 4, 2023 € 1.2M
player photo
Dylan Lobban
Midfielder
- aug 26, 2005
Formartine United
aug 26, 2005
aug 3, 2023
Loan
Formartine United
aug 3, 2023 Loan
player photo
Marley Joseph Watkins
Forward
- okt 17, 1990
Kilmarnock
okt 17, 1990
jul 21, 2023
Free
Kilmarnock
jul 21, 2023 Free
player photo
Matthew Kennedy
Midfielder
- nov 1, 1994
Kilmarnock
nov 1, 1994
jul 1, 2023
Free
Kilmarnock
jul 1, 2023 Free
player photo
Jay Gorter
Goalkeeper
- mai 30, 2000
Ajax
mai 30, 2000
jul 1, 2023
Ajax
jul 1, 2023
player photo
I. Marwaha
-
Celtic W
jul 1, 2023
Celtic W
jul 1, 2023
player photo
Liam Harvey
Forward
- jan 20, 2005
Elgin City
jan 20, 2005
jul 1, 2023
Loan
Elgin City
jul 1, 2023 Loan
player photo
Aaron Reid
Forward
- mar 13, 2004
Peterhead
mar 13, 2004
jul 1, 2023
Loan
Peterhead
jul 1, 2023 Loan
player photo
Liam Scales
Defender
- aug 8, 1998
Celtic
aug 8, 1998
jul 1, 2023
Celtic
jul 1, 2023
player photo
Evan Towler
Defender
- des 26, 2004
Montrose
des 26, 2004
jun 24, 2023
Loan
Montrose
jun 24, 2023 Loan
player photo
Leighton Owen Clarkson
Midfielder
- okt 19, 2001
Liverpool
okt 19, 2001
jun 14, 2023
Liverpool
jun 14, 2023
player photo
Patrik Myslovič
Midfielder
- mai 28, 2001
Žilina
mai 28, 2001
jun 1, 2023
Žilina
jun 1, 2023
P