Atletico Madrid

Land
Grunnlagt
1903
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt242448
Vunnet21930
Draws156
Losses21012
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål2.4571.5361.993
Innslupne mål1.1261.3301.256
Gule kort2.1502.5602.3110
Røde kort0.130.130.16
Clean Sheets0.370.380.315
Hjørnespark4.51094.61104.6219
Feil11.327011.226811.2538
Offsides3.1752.6622.9137
Skudd14.635010.926112.7611
Skudd på mål5.91414.81145.3255
Kamper
Siste kamper
La Liga
25 mai 2024
- 16:15
Real Sociedad
0 2
Atletico Madrid
La Liga
19 mai 2024
- 19:00
Atletico Madrid
1 4
Osasuna
La Liga
15 mai 2024
- 22:00
Getafe
0 3
Atletico Madrid
La Liga
12 mai 2024
- 16:15
Atletico Madrid
1 0
Celta Vigo
La Liga
4 mai 2024
- 21:00
Mallorca
0 1
Atletico Madrid
La Liga
27 apr 2024
- 21:00
Atletico Madrid
3 1
Athletic Club
La Liga
21 apr 2024
- 18:30
Alaves
2 0
Atletico Madrid
UEFA Champions League
16 apr 2024
- 21:00
Borussia Dortmund
4 2
Atletico Madrid
La Liga
13 apr 2024
- 14:00
Atletico Madrid
3 1
Girona
UEFA Champions League
10 apr 2024
- 21:00
Atletico Madrid
2 1
Borussia Dortmund
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Ivo Grbić
IvoGrbić
Alder:
28
28
Jan Oblak
JanOblak
Alder:
31
31
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Matthew James Doherty
32
Álvaro Santiago Mouriño González
22
I. Vasiljevic
19
José María Giménez de Vargas
29
Sergio Reguilón Rodríguez
27
Çağlar Söyüncü
28
Javier Galán Gil
29
Adrián Corral Alciturri
21
Stefan Savić
33
Gabriel Armando de Abreu
33
César Azpilicueta Tanco
34
Mario Hermoso Canseco
28
Nahuel Molina Lucero
26
Reinildo Isnard Mandava
30
Marco Moreno Ojeda
23
Ilias Kostis
21
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Geoffrey Edwin Kondogbia
31
Alberto Moreno Rebanal
22
Yannick Ferreira Carrasco
30
Axel Laurent Angel Lambert Witsel
35
Thomas Lemar
28
Saúl Ñíguez Esclapez
29
Jorge Resurrección Merodio
32
Marcos Llorente Moreno
29
Rodrigo Javier De Paul
30
Rodrigo Riquelme Reche
24
Pablo Barrios Rivas
20
Arthur Denis Vermeeren
19
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Álvaro Borja Morata Martín
31
Daniel González Flores
22
Carlos Martín Domínguez
22
Ángel Martín Correa Martínez
29
Antoine Griezmann
33
Memphis Depay
30
Samuel Dias Lino
24
Álex Calatrava
23
Salim El Jebari
20
Abde Raihani
20
Trener
Alder
Nasjonalitet
D. Simeone
D.Simeone
Alder:
54
54
Manuel Cano
ManuelCano
Alder:
48
48
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Gabriel Armando de Abreu
Defender
- nov 26, 1990
Valencia
nov 26, 1990
jan 31, 2024
Free
Valencia
jan 31, 2024 Free
player photo
Arthur Denis Vermeeren
Midfielder
- feb 7, 2005
Antwerp
feb 7, 2005
jan 26, 2024
€ 22M
Antwerp
jan 26, 2024 € 22M
player photo
Horaţiu Alexandru Moldovan
Goalkeeper
- jan 20, 1998
Rapid
jan 20, 1998
jan 24, 2024
€ 800K
Rapid
jan 24, 2024 € 800K
player photo
Marcos Paulo Costa do Nascimento
Forward
- feb 1, 2001
Sao Paulo
feb 1, 2001
jan 1, 2024
Sao Paulo
jan 1, 2024
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Çağlar Söyüncü
Defender
- mai 23, 1996
Fenerbahce
mai 23, 1996
jan 29, 2024
Loan
Fenerbahce
jan 29, 2024 Loan
player photo
Ivo Grbić
Goalkeeper
- jan 18, 1996
Sheffield Utd
jan 18, 1996
jan 26, 2024
Sheffield Utd
jan 26, 2024
player photo
Javier Galán Gil
Defender
- nov 19, 1994
Real Sociedad
nov 19, 1994
jan 24, 2024
Loan
Real Sociedad
jan 24, 2024 Loan
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Samuel Omorodion
Forward
- mai 5, 2004
Granada CF
mai 5, 2004
aug 21, 2023
Granada CF
aug 21, 2023
player photo
Álvaro Santiago Mouriño González
Defender
- feb 13, 2002
Racing Montevideo
feb 13, 2002
jul 6, 2023
€ 2.7M
Racing Montevideo
jul 6, 2023 € 2.7M
player photo
César Azpilicueta Tanco
Defender
- aug 28, 1989
Chelsea
aug 28, 1989
jul 6, 2023
Free
Chelsea
jul 6, 2023 Free
player photo
Çağlar Söyüncü
Defender
- mai 23, 1996
Leicester
mai 23, 1996
jul 5, 2023
Free
Leicester
jul 5, 2023 Free
player photo
Javier Galán Gil
Defender
- nov 19, 1994
Celta Vigo
nov 19, 1994
jul 3, 2023
€ 5M
Celta Vigo
jul 3, 2023 € 5M
player photo
Víctor Machín Pérez
Midfielder
- nov 2, 1989
Las Palmas
nov 2, 1989
jul 1, 2023
Las Palmas
jul 1, 2023
player photo
Samuel Dias Lino
Forward
- des 23, 1999
Valencia
des 23, 1999
jul 1, 2023
Valencia
jul 1, 2023
player photo
Antoine Griezmann
Forward
- mar 21, 1991
Barcelona
mar 21, 1991
jul 1, 2023
€ 20M
Barcelona
jul 1, 2023 € 20M
player photo
Rodrigo Riquelme Reche
Midfielder
- apr 2, 2000
Girona
apr 2, 2000
jul 1, 2023
Girona
jul 1, 2023
player photo
João Félix Sequeira
Forward
- nov 10, 1999
Chelsea
nov 10, 1999
jul 1, 2023
Chelsea
jul 1, 2023
player photo
Sergio Camello Pérez
Forward
- feb 10, 2001
Rayo Vallecano
feb 10, 2001
jul 1, 2023
Rayo Vallecano
jul 1, 2023
player photo
Juan Manuel Sanabria Magole
Midfielder
- mar 29, 2000
Atletico San Luis
mar 29, 2000
jul 1, 2023
Atletico San Luis
jul 1, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Yannick Ferreira Carrasco
Midfielder
- sep 4, 1993
Al Shabab
sep 4, 1993
sep 4, 2023
€ 15M
Al Shabab
sep 4, 2023 € 15M
player photo
Borja Garcés Moreno
Forward
- aug 6, 1999
Elche
aug 6, 1999
sep 1, 2023
Loan
Elche
sep 1, 2023 Loan
player photo
Adrián Corral Alciturri
Defender
- jan 5, 2003
Racing Santander II
jan 5, 2003
sep 1, 2023
Loan
Racing Santander II
sep 1, 2023 Loan
player photo
Alberto Moreno Rebanal
Midfielder
- apr 19, 2002
Linares Deportivo
apr 19, 2002
sep 1, 2023
Loan
Linares Deportivo
sep 1, 2023 Loan
player photo
João Félix Sequeira
Forward
- nov 10, 1999
Barcelona
nov 10, 1999
sep 1, 2023
Loan
Barcelona
sep 1, 2023 Loan
player photo
Cedric Teguia
-
AD Ceuta FC
aug 30, 2023
AD Ceuta FC
aug 30, 2023
player photo
Samuel Omorodion
Forward
- mai 5, 2004
Alaves
mai 5, 2004
aug 26, 2023
Loan
Alaves
aug 26, 2023 Loan
player photo
Sergio Camello Pérez
Forward
- feb 10, 2001
Rayo Vallecano
feb 10, 2001
aug 17, 2023
Rayo Vallecano
aug 17, 2023
player photo
Sergio Díez Roldán
Defender
- jul 28, 2003
Recreativo Huelva
jul 28, 2003
aug 13, 2023
Loan
Recreativo Huelva
aug 13, 2023 Loan
player photo
Álvaro Santiago Mouriño González
Defender
- feb 13, 2002
Zaragoza
feb 13, 2002
aug 11, 2023
Loan
Zaragoza
aug 11, 2023 Loan
player photo
Germán Valera Karabinaite
Forward
- mar 16, 2002
Zaragoza
mar 16, 2002
aug 8, 2023
Loan
Zaragoza
aug 8, 2023 Loan
player photo
Santi Miguélez
Forward
- apr 5, 2002
Oviedo
apr 5, 2002
aug 8, 2023
Oviedo
aug 8, 2023
player photo
Carlos Martín Domínguez
Forward
- apr 22, 2002
Mirandes
apr 22, 2002
aug 4, 2023
Loan
Mirandes
aug 4, 2023 Loan
player photo
Víctor Mollejo Carpintero
Forward
- jan 21, 2001
Zaragoza
jan 21, 2001
aug 3, 2023
Loan
Zaragoza
aug 3, 2023 Loan
player photo
Giuliano Simeone Baldini
Forward
- des 18, 2002
Alaves
des 18, 2002
jul 21, 2023
Loan
Alaves
jul 21, 2023 Loan
player photo
Matthew James Doherty
Defender
- jan 16, 1992
Wolves
jan 16, 1992
jul 20, 2023
Free
Wolves
jul 20, 2023 Free
player photo
Renan Augusto Lodi dos Santos
Defender
- apr 8, 1998
Marseille
apr 8, 1998
jul 14, 2023
€ 13M
Marseille
jul 14, 2023 € 13M
player photo
Sergio Camus Perojo
Defender
- apr 19, 1997
Unionistas de Salamanca
apr 19, 1997
jul 5, 2023
Unionistas de Salamanca
jul 5, 2023
player photo
Juan Manuel Sanabria Magole
Midfielder
- mar 29, 2000
Atletico San Luis
mar 29, 2000
jul 5, 2023
Atletico San Luis
jul 5, 2023
player photo
Manuel Sánchez de la Peña
Defender
- aug 24, 2000
Celta Vigo
aug 24, 2000
jul 3, 2023
Free
Celta Vigo
jul 3, 2023 Free
player photo
Matheus Santos Carneiro da Cunha
Forward
- mai 27, 1999
Wolves
mai 27, 1999
jul 1, 2023
€ 50M
Wolves
jul 1, 2023 € 50M
player photo
Sergio Reguilón Rodríguez
Defender
- des 16, 1996
Tottenham
des 16, 1996
jul 1, 2023
Tottenham
jul 1, 2023
player photo
Geoffrey Edwin Kondogbia
Midfielder
- feb 15, 1993
Marseille
feb 15, 1993
jul 1, 2023
€ 8M
Marseille
jul 1, 2023 € 8M
player photo
Javier Serrano Martínez
Midfielder
- jan 16, 2003
Sturm Graz
jan 16, 2003
jul 1, 2023
Loan
Sturm Graz
jul 1, 2023 Loan
P