Borussia Dortmund

Land
Grunnlagt
1909
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt232346
Vunnet141125
Draws5712
Losses459
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål2471.7381.885
Innslupne mål1.1251.2271.152
Gule kort1.4322461.778
Røde kort010.130.14
Clean Sheets0.490.370.316
Hjørnespark5.31234.41014.9224
Feil9.62209.12109.3430
Offsides1.3291.4331.362
Skudd16.738410.724513.7629
Skudd på mål6.11404.1955.1235
Kamper
UEFA Champions League
1 jun 2024
- 21:00
Borussia Dortmund
- -
Real Madrid
Siste kamper
Bundesliga
18 mai 2024
- 15:30
Borussia Dortmund
4 0
SV Darmstadt 98
Bundesliga
11 mai 2024
- 18:30
FSV Mainz 05
3 0
Borussia Dortmund
UEFA Champions League
7 mai 2024
- 21:00
Paris Saint Germain
0 1
Borussia Dortmund
Bundesliga
4 mai 2024
- 15:30
Borussia Dortmund
5 1
FC Augsburg
UEFA Champions League
1 mai 2024
- 21:00
Borussia Dortmund
1 0
Paris Saint Germain
Bundesliga
27 apr 2024
- 15:30
RB Leipzig
4 1
Borussia Dortmund
Bundesliga
21 apr 2024
- 17:30
Borussia Dortmund
1 1
Bayer Leverkusen
UEFA Champions League
16 apr 2024
- 21:00
Borussia Dortmund
4 2
Atletico Madrid
Bundesliga
13 apr 2024
- 15:30
Borussia Monchengladbach
1 2
Borussia Dortmund
UEFA Champions League
10 apr 2024
- 21:00
Atletico Madrid
2 1
Borussia Dortmund
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Gregor Kobel
26
Alexander Niklas Meyer-Schade
33
Marcel Laurenz Lotka
22
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Pharrell Nnamdi Collins
20
Raphaël Adelino José Guerreiro
30
Mats Julian Hummels
35
Niklas Süle
28
Amir Selmane Ramy Bensebaïni
29
Julian Ryerson
26
Nico Cedric Schlotterbeck
24
Ian Ethan Maatsen
22
Thomas André Meunier
32
Felix Passlack
25
Antonios Papadopoulos
24
Mateu Jaume Morey Bauzà
24
Guillermo Bueno López
21
Tom Alexander Rothe
19
H. Blank
H.Blank
Alder:
19
19
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Franz Pfanne
29
Michael Eberwein
28
Jude Victor William Bellingham
20
Lion Semić
LionSemić
Alder:
20
20
Göktan Gürpüz
21
Falko Michel
23
Prince Adu-Addae Junior Aning
20
R. Lubach
R.Lubach
Alder:
19
19
Mahmoud Dahoud
28
Marco Reus
MarcoReus
Alder:
34
34
Marius Wolf
MariusWolf
Alder:
28
28
Felix Kalu Nmecha
23
Emre Can
EmreCan
Alder:
30
30
Julian Brandt
28
Marcel Sabitzer
30
Salih Özcan
26
Giovanni Alejandro Reyna
21
K. Wätjen
K.Wätjen
Alder:
18
18
Thorgan Ganael Francis Hazard
31
Ole Pohlmann
23
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Karim-David Adeyemi
22
Paul-Philipp Besong
23
Youssoufa Moukoko
19
Jamie Jermaine Bynoe-Gittens
19
Julian Dean Rijkhoff
19
Julien Duranville
18
Sébastien Romain Teddy Haller
29
Donyell Malen
25
Niclas Füllkrug
31
S. Bamba
S.Bamba
Alder:
20
20
P. Brunner
P.Brunner
Alder:
18
18
Trener
Alder
Nasjonalitet
E. Terzić
E.Terzić
Alder:
41
41
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Ian Ethan Maatsen
Defender
- mar 10, 2002
Chelsea
mar 10, 2002
jan 12, 2024
Loan
Chelsea
jan 12, 2024 Loan
player photo
Jadon Malik Sancho
Forward
- mar 25, 2000
Manchester United
mar 25, 2000
jan 11, 2024
Loan
Manchester United
jan 11, 2024 Loan
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Thomas André Meunier
Defender
- sep 12, 1991
Trabzonspor
sep 12, 1991
feb 7, 2024
Free
Trabzonspor
feb 7, 2024 Free
player photo
Julian Dean Rijkhoff
Forward
- jan 25, 2005
Jong Ajax
jan 25, 2005
feb 1, 2024
Jong Ajax
feb 1, 2024
player photo
H. Blank
Defender
- aug 21, 2004
Red Bull Salzburg
aug 21, 2004
feb 1, 2024
€ 4M
Red Bull Salzburg
feb 1, 2024 € 4M
player photo
Giovanni Alejandro Reyna
Midfielder
- nov 13, 2002
Nottingham Forest
nov 13, 2002
jan 31, 2024
Loan
Nottingham Forest
jan 31, 2024 Loan
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Niclas Füllkrug
Forward
- feb 9, 1993
Werder Bremen
feb 9, 1993
aug 31, 2023
€ 13M
Werder Bremen
aug 31, 2023 € 13M
player photo
Marcel Sabitzer
Midfielder
- mar 17, 1994
Bayern Munich
mar 17, 1994
jul 24, 2023
€ 19M
Bayern Munich
jul 24, 2023 € 19M
player photo
Felix Kalu Nmecha
Midfielder
- okt 10, 2000
VfL Wolfsburg
okt 10, 2000
jul 3, 2023
€ 30M
VfL Wolfsburg
jul 3, 2023 € 30M
player photo
Amir Selmane Ramy Bensebaïni
Defender
- apr 16, 1995
Borussia Monchengladbach
apr 16, 1995
jul 1, 2023
Free
Borussia Monchengladbach
jul 1, 2023 Free
player photo
Thorgan Ganael Francis Hazard
Forward
- mar 29, 1993
PSV Eindhoven
mar 29, 1993
jul 1, 2023
PSV Eindhoven
jul 1, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Anthony Mbu Agogo Modeste
Forward
- apr 14, 1988
Al Ahly
apr 14, 1988
sep 11, 2023
Free
Al Ahly
sep 11, 2023 Free
player photo
Thorgan Ganael Francis Hazard
Forward
- mar 29, 1993
Anderlecht
mar 29, 1993
sep 6, 2023
Anderlecht
sep 6, 2023
player photo
Soumaïla Coulibaly
Defender
- okt 14, 2003
Antwerp
okt 14, 2003
aug 11, 2023
Loan
Antwerp
aug 11, 2023 Loan
player photo
Timo Bornemann
Forward
- des 1, 2000
Energie Cottbus
des 1, 2000
aug 2, 2023
Free
Energie Cottbus
aug 2, 2023 Free
player photo
Göktan Gürpüz
Midfielder
- jan 22, 2003
Trabzonspor
jan 22, 2003
jul 19, 2023
Free
Trabzonspor
jul 19, 2023 Free
player photo
Alan Aussi
Midfielder
- jun 30, 2001
Ponferradina
jun 30, 2001
jul 17, 2023
Ponferradina
jul 17, 2023
player photo
Raphaël Adelino José Guerreiro
Defender
- des 22, 1993
Bayern Munich
des 22, 1993
jul 1, 2023
Free
Bayern Munich
jul 1, 2023 Free
player photo
Niklas Dams
Defender
- mai 28, 1990
Wuppertaler SV
mai 28, 1990
jul 1, 2023
Free
Wuppertaler SV
jul 1, 2023 Free
player photo
Marco Pašalić
Forward
- sep 14, 2000
HNK Rijeka
sep 14, 2000
jul 1, 2023
HNK Rijeka
jul 1, 2023
player photo
Jude Victor William Bellingham
Midfielder
- jun 29, 2003
Real Madrid
jun 29, 2003
jul 1, 2023
€ 103M
Real Madrid
jul 1, 2023 € 103M
player photo
Ansgar Knauff
Forward
- jan 10, 2002
Eintracht Frankfurt
jan 10, 2002
jul 1, 2023
€ 5M
Eintracht Frankfurt
jul 1, 2023 € 5M
player photo
Mahmoud Dahoud
Midfielder
- jan 1, 1996
Brighton
jan 1, 1996
jul 1, 2023
Free
Brighton
jul 1, 2023 Free
player photo
Felix Passlack
Defender
- mai 29, 1998
VfL BOCHUM
mai 29, 1998
jul 1, 2023
Free
VfL BOCHUM
jul 1, 2023 Free
player photo
Tom Alexander Rothe
Defender
- okt 29, 2004
Holstein Kiel
okt 29, 2004
jul 1, 2023
Loan
Holstein Kiel
jul 1, 2023 Loan
player photo
Luca Unbehaun
Goalkeeper
- feb 27, 2001
Verl
feb 27, 2001
jul 1, 2023
Free
Verl
jul 1, 2023 Free
player photo
Michel-Simon Ludwig
Midfielder
- aug 23, 2004
Helmond Sport
aug 23, 2004
jun 15, 2023
Free
Helmond Sport
jun 15, 2023 Free
P