FC Copenhagen

Land
Grunnlagt
1992
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt181836
Vunnet10919
Draws358
Losses549
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål2361.8321.968
Innslupne mål1.2211.3231.244
Gule kort2.1381.7301.968
Røde kort0.110.120.13
Clean Sheets0.480.360.414
Hjørnespark5.61004.7845.1184
Feil9.81779.61729.7349
Offsides1.4251.7301.555
Skudd16.329411.921414.1508
Skudd på mål5.81054.7855.3190
Kamper
Siste kamper
Superliga
17 mar 2024
- 17:00
Odense
0 2
FC Copenhagen
Superliga
10 mar 2024
- 16:00
FC Copenhagen
4 0
Lyngby
UEFA Champions League
6 mar 2024
- 21:00
Manchester City
3 1
FC Copenhagen
Superliga
1 mar 2024
- 19:00
FC Midtjylland
2 0
FC Copenhagen
Superliga
26 feb 2024
- 19:00
FC Copenhagen
2 0
FC Nordsjaelland
Superliga
18 feb 2024
- 16:00
Silkeborg
0 3
FC Copenhagen
UEFA Champions League
13 feb 2024
- 21:00
FC Copenhagen
1 3
Manchester City
UEFA Champions League
12 des 2023
- 21:00
FC Copenhagen
1 0
Galatasaray
Superliga
3 des 2023
- 18:00
FC Copenhagen
1 2
Aarhus
UEFA Champions League
29 nov 2023
- 21:00
Bayern Munich
0 0
FC Copenhagen
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Theo Nicolini Sander
19
Kamil Mieczysław Grabara
25
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Scott Fraser McKenna
27
Davit Khocholava
31
Birger Solberg Meling
29
Peter Svarrer Ankersen
33
Nicolai Møller Boilesen
32
Denis Vavro
DenisVavro
Alder:
28
28
Christian Nikolaj Sørensen
31
Kevin Diks Bakarbessy
27
Valdemar Lund Jensen
21
Elias Jelert Kristensen
21
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Rasmus Falk Jensen
32
Lukas Reiff Lerager
31
Magnus Elkjær Mattsson
25
Mohamed Amine Elyounoussi
29
O. Højlund
O.Højlund
Alder:
19
19
Noah Donovan Sahsah
19
V. Froholdt
V.Froholdt
Alder:
18
18
Viktor Johan Anton Claesson
32
Diogo António Cupido Gonçalves
27
Mohamed Elias Achouri
25
Ísak Bergmann Jóhannesson
21
Roony Bardghji
18
William Clem
20
Mateo Tanlongo
20
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Andreas Evald Cornelius
31
Carl Henrik Jordan Larsson
27
Orri Steinn Óskarsson
19
Emil Winther Højlund
19
Trener
Alder
Nasjonalitet
J. Neestrup
J.Neestrup
Alder:
36
36
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Rúnar Alex Rúnarsson
Goalkeeper
- feb 18, 1995
Arsenal
feb 18, 1995
feb 1, 2024
Free
Arsenal
feb 1, 2024 Free
player photo
Magnus Elkjær Mattsson
Forward
- feb 25, 1999
NEC Nijmegen
feb 25, 1999
feb 1, 2024
NEC Nijmegen
feb 1, 2024
player photo
Scott Fraser McKenna
Defender
- nov 12, 1996
Nottingham Forest
nov 12, 1996
jan 30, 2024
Loan
Nottingham Forest
jan 30, 2024 Loan
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Valdemar Lund Jensen
Defender
- mai 28, 2003
Molde
mai 28, 2003
feb 1, 2024
Molde
feb 1, 2024
player photo
Andreas Frederik Dithmer
Goalkeeper
- aug 1, 2005
Jong Utrecht
aug 1, 2005
feb 1, 2024
Loan
Jong Utrecht
feb 1, 2024 Loan
player photo
T. Jørgensen
Midfielder
- sep 30, 2005
Hvidovre
sep 30, 2005
jan 30, 2024
Loan
Hvidovre
jan 30, 2024 Loan
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Mateo Tanlongo
Midfielder
- des 8, 2003
Sporting CP
des 8, 2003
sep 1, 2023
Loan
Sporting CP
sep 1, 2023 Loan
player photo
Birger Solberg Meling
Defender
- des 17, 1994
Rennes
des 17, 1994
aug 14, 2023
Rennes
aug 14, 2023
player photo
Mohamed Elias Achouri
Forward
- feb 10, 1999
Viborg
feb 10, 1999
jul 24, 2023
Viborg
jul 24, 2023
player photo
Theo Nicolini Sander
Goalkeeper
- jan 8, 2005
Aalborg
jan 8, 2005
jul 20, 2023
Free
Aalborg
jul 20, 2023 Free
player photo
Carl Henrik Jordan Larsson
Forward
- jun 20, 1997
FC Schalke 04
jun 20, 1997
jul 1, 2023
€ 2M
FC Schalke 04
jul 1, 2023 € 2M
player photo
Orri Steinn Óskarsson
Forward
- aug 29, 2004
Sonderjyske
aug 29, 2004
jul 1, 2023
Sonderjyske
jul 1, 2023
player photo
Daniel Bisgaard Haarbo
Midfielder
- mar 14, 2003
FC Helsingor
mar 14, 2003
jul 1, 2023
FC Helsingor
jul 1, 2023
player photo
Luther Wesley Singh
Midfielder
- aug 5, 1997
Chaves
aug 5, 1997
jul 1, 2023
Chaves
jul 1, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Akinkunmi Ayobami Amoo
Midfielder
- jun 7, 2002
Omonia Nicosia
jun 7, 2002
sep 13, 2023
Omonia Nicosia
sep 13, 2023
player photo
Karl-Johan Anton Johnsson
Goalkeeper
- jan 28, 1990
Bordeaux
jan 28, 1990
aug 31, 2023
Bordeaux
aug 31, 2023
player photo
Ísak Bergmann Jóhannesson
Midfielder
- mar 23, 2003
Fortuna Dusseldorf
mar 23, 2003
aug 9, 2023
Loan
Fortuna Dusseldorf
aug 9, 2023 Loan
player photo
Luther Wesley Singh
Midfielder
- aug 5, 1997
Cukaricki
aug 5, 1997
aug 4, 2023
Free
Cukaricki
aug 4, 2023 Free
player photo
Mamoudou Karamoko
Forward
- sep 8, 1999
Videoton FC
sep 8, 1999
aug 1, 2023
Loan
Videoton FC
aug 1, 2023 Loan
player photo
Daniel Bisgaard Haarbo
Midfielder
- mar 14, 2003
Aarhus Fremad
mar 14, 2003
jul 19, 2023
Loan
Aarhus Fremad
jul 19, 2023 Loan
player photo
Hákon Arnar Haraldsson
Midfielder
- apr 10, 2003
Lille
apr 10, 2003
jul 17, 2023
€ 12M
Lille
jul 17, 2023 € 12M
player photo
Mikkel Kaufmann Sørensen
Forward
- jan 3, 2001
Union Berlin
jan 3, 2001
jul 1, 2023
€ 2.7M
Union Berlin
jul 1, 2023 € 2.7M
player photo
José Carlos Gonçalves Rodrigues
Midfielder
- aug 31, 1988
Panathinaikos
aug 31, 1988
jul 1, 2023
Free
Panathinaikos
jul 1, 2023 Free
player photo
Michael Lüftner
Defender
- mar 14, 1994
Teplice
mar 14, 1994
jul 1, 2023
Free
Teplice
jul 1, 2023 Free
player photo
Marko Seufatu Nikola Stamenić
Midfielder
- feb 19, 2002
FK Crvena Zvezda
feb 19, 2002
jul 1, 2023
Free
FK Crvena Zvezda
jul 1, 2023 Free
player photo
Mohamed Hassouni Daramy
Forward
- jan 7, 2002
Ajax
jan 7, 2002
jul 1, 2023
Ajax
jul 1, 2023
P