FC Sion

Land
Grunnlagt
1909
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt161733
Vunnet257
Draws4610
Losses10616
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1161.4241.240
Innslupne mål2.1331.932265
Gule kort3.1502.949399
Røde kort0.110.350.26
Clean Sheets0.120.120.14
Hjørnespark5.1823.7634.4145
Feil13.521611.219112.3407
Offsides1.6251.5261.551
Skudd1320811.219012.1398
Skudd på mål4.2673.8644131
Kamper
Super League
21 mai 2023
- 14:15
FC Sion
- -
BSC Young Boys
Super League
25 mai 2023
- 20:30
FC Sion
- -
FC Luzern
Super League
29 mai 2023
- 16:30
FC ST. Gallen
- -
FC Sion
Siste kamper
Super League
13 mai 2023
- 20:30
Servette FC
5 0
FC Sion
Super League
6 mai 2023
- 18:00
FC Sion
0 1
FC Winterthur
Super League
30 apr 2023
- 14:15
FC Zurich
2 2
FC Sion
Super League
27 apr 2023
- 20:30
FC Sion
1 2
FC Basel 1893
Super League
23 apr 2023
- 16:30
FC Lugano
2 0
FC Sion
Super League
16 apr 2023
- 16:30
Grasshoppers
1 3
FC Sion
Super League
8 apr 2023
- 20:30
FC Sion
2 2
Servette FC
Super League
2 apr 2023
- 16:30
FC Luzern
1 2
FC Sion
Super League
18 mar 2023
- 21:30
FC Sion
1 2
Grasshoppers
Super League
11 mar 2023
- 19:00
BSC Young Boys
4 0
FC Sion
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
18
Kevin Fickentscher
35
1
Heinz Lindner
33
12
Alexandros Safarikas
24
25
S. Kuquku
S.Kuquku
Alder:
-
-
Defenders
Alder
Nasjonalitet
97
Dimitri Kévin Cavaré
29
90
Jacques François Moubandje
34
19
Numa Lavanchy
30
39
Nathanaël Ruben Saintini
24
21
Dennis Iapichino
33
2
Joël Pascal Schmied
25
3
Reto Pirmin Ziegler
38
4
Gora Diouf
GoraDiouf
Alder:
20
20
24
L. Jaquenoud
-
44
A. Nsakala
-
71
G. Richard
-
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
7
Luca Danilo Zuffi
34
22
Denis-Will Poha
27
10
Wylan Jean-Claude Cyprien
29
33
Kevin Bua
KevinBua
Alder:
30
30
8
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
24
14
Anto Grgić
AntoGrgić
Alder:
27
27
20
Musa Araz
MusaAraz
Alder:
30
30
15
José Aguilar Martinez
23
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Filip Stojilković
24
45
Mario Barwuah Balotelli
33
9
Ilyas Chouaref
23
76
Cleilton Monteiro da Costa
25
17
Yassin Enzo Fortune
25
11
Gaëtan Karlen
31
13
Giovanni-Guy Yann Sio
35
29
Kevin Halabaku
22
27
Abdel Rachid Noufou Zagré
20
Coach
Alder
Nasjonalitet
P. Tramezzani
53
S. Fournier
S.Fournier
Alder:
52
52
Spiller statestikk
 
Overganger
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
No data
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Ivan Martić
Defender
- okt 2, 1990
Universitatea Craiova
okt 2, 1990
jul 1, 2022
Universitatea Craiova
jul 1, 2022
P