Lyon

Land
Grunnlagt
1950
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt151530
Vunnet5712
Draws415
Losses6713
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.3201.3191.339
Innslupne mål1.7261.5231.649
Gule kort1.9291.5221.751
Røde kort0.340.120.26
Clean Sheets0.350.340.39
Hjørnespark5.1764.5684.8144
Feil1319511.717512.3370
Offsides1.7251.1171.442
Skudd13.520311.917812.7381
Skudd på mål5.5824.5685150
Kamper
Ligue 1
28 apr 2024
- 19:00
Lyon
- -
Monaco
Ligue 1
6 mai 2024
- 21:00
Lille
- -
Lyon
Ligue 1
11 mai 2024
- 21:00
Clermont Foot
- -
Lyon
Ligue 1
18 mai 2024
- 21:00
Lyon
- -
Strasbourg
Siste kamper
Ligue 1
21 apr 2024
- 21:00
Paris Saint Germain
4 1
Lyon
Ligue 1
14 apr 2024
- 20:45
Lyon
4 3
Stade Brestois 29
Ligue 1
7 apr 2024
- 20:45
Nantes
1 3
Lyon
Ligue 1
30 mar 2024
- 21:00
Lyon
1 1
Reims
Ligue 1
15 mar 2024
- 21:00
Toulouse
2 3
Lyon
Ligue 1
9 mar 2024
- 17:00
Lorient
0 2
Lyon
Ligue 1
3 mar 2024
- 20:45
Lyon
0 3
Lens
Ligue 1
23 feb 2024
- 21:00
Metz
1 2
Lyon
Ligue 1
16 feb 2024
- 21:00
Lyon
1 0
Nice
Ligue 1
11 feb 2024
- 17:05
Montpellier
1 2
Lyon
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Anthony Lopes
33
Rémy Riou
RémyRiou
Alder:
36
36
Lucas Estella Perri
26
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
31
Duje Ćaleta-Car
27
Adryelson Shawann Lima Silva
26
Henrique Silva Milagres
29
Jake O'Brien
22
Saël Kumbedi Nseke
19
Dejan Lovren
34
Nicolás Alejandro Tagliafico
31
Sinaly Diomandé
23
Abdoulaye Niakhate N'Diaye
22
Achraf Laâziri
20
Mamadou Sarr
18
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Camilo Reijers de Oliveira
25
Florent Sanchez Da Silva
21
Skelly Alvero
21
Corentin Tolisso
29
Maxence Caqueret
24
Nemanja Matić
35
Ainsley Cory Maitland-Niles
26
Edgar Paul Akouokou
26
Orel Johnson Mangala
26
Mathis Rayan Cherki
20
Johann Théo Tom Lepenant
21
Mohamed El Arouch
20
Chaïm El Djebali
20
Mahamadou Diawara
19
Jeff Jason Reine-Adélaïde
26
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Mohamed Saïd Benrahma
28
Bradley Barcola
21
Sekou Lega
SekouLega
Alder:
21
21
Amin Sarr
AminSarr
Alder:
23
23
Diego Manuel Jadon da Silva Moreira
19
Ernest Nuamah Appiah
20
Malick Martin Fofana
19
Pathé Mboup
20
Alexandre Lacazette
32
Mama Samba Baldé
28
Gift Emmanuel Orban
21
Philana Tinotenda Kadewere
28
Jefferson Ruan Pereira dos Santos
24
Trener
Alder
Nasjonalitet
L. Blanc
L.Blanc
Alder:
58
58
S. Bompastor
43
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Mohamed Saïd Benrahma
Forward
- aug 10, 1995
West Ham
aug 10, 1995
feb 1, 2024
Loan
West Ham
feb 1, 2024 Loan
player photo
Orel Johnson Mangala
Midfielder
- mar 18, 1998
Nottingham Forest
mar 18, 1998
feb 1, 2024
Loan
Nottingham Forest
feb 1, 2024 Loan
player photo
Nemanja Matić
Midfielder
- aug 1, 1988
Rennes
aug 1, 1988
jan 27, 2024
€ 2.6M
Rennes
jan 27, 2024 € 2.6M
player photo
Gift Emmanuel Orban
Forward
- jul 17, 2002
Gent
jul 17, 2002
jan 18, 2024
€ 12M
Gent
jan 18, 2024 € 12M
player photo
Malick Martin Fofana
Forward
- mar 31, 2005
Gent
mar 31, 2005
jan 10, 2024
€ 17M
Gent
jan 10, 2024 € 17M
player photo
Adryelson Shawann Lima Silva
Defender
- mar 23, 1998
Botafogo
mar 23, 1998
jan 5, 2024
€ 3.6M
Botafogo
jan 5, 2024 € 3.6M
player photo
Lucas Estella Perri
Goalkeeper
- des 10, 1997
Botafogo
des 10, 1997
jan 5, 2024
€ 3.3M
Botafogo
jan 5, 2024 € 3.3M
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Skelly Alvero
Midfielder
- mai 2, 2002
Werder Bremen
mai 2, 2002
jan 31, 2024
Loan
Werder Bremen
jan 31, 2024 Loan
player photo
Diego Manuel Jadon da Silva Moreira
Forward
- aug 6, 2004
Chelsea
aug 6, 2004
jan 22, 2024
Chelsea
jan 22, 2024
player photo
Mamadou Sarr
Defender
- aug 29, 2005
RWDM
aug 29, 2005
jan 18, 2024
Loan
RWDM
jan 18, 2024 Loan
player photo
Jefferson Ruan Pereira dos Santos
Forward
- des 30, 1999
Botafogo
des 30, 1999
jan 11, 2024
Loan
Botafogo
jan 11, 2024 Loan
player photo
Philana Tinotenda Kadewere
Forward
- jan 5, 1996
Nantes
jan 5, 1996
jan 4, 2024
Loan
Nantes
jan 4, 2024 Loan
player photo
Achraf Laâziri
Defender
- jul 8, 2003
Dunkerque
jul 8, 2003
nov 18, 2023
Loan
Dunkerque
nov 18, 2023 Loan
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Diego Manuel Jadon da Silva Moreira
Forward
- aug 6, 2004
Chelsea
aug 6, 2004
sep 1, 2023
Loan
Chelsea
sep 1, 2023 Loan
player photo
Edgar Paul Akouokou
Midfielder
- des 20, 1997
Real Betis
des 20, 1997
sep 1, 2023
€ 3M
Real Betis
sep 1, 2023 € 3M
player photo
Ernest Nuamah Appiah
Forward
- nov 1, 2003
Sparta-KT
nov 1, 2003
aug 30, 2023
Loan
Sparta-KT
aug 30, 2023 Loan
player photo
Mama Samba Baldé
Forward
- nov 6, 1995
Estac Troyes
nov 6, 1995
aug 30, 2023
Loan
Estac Troyes
aug 30, 2023 Loan
player photo
Ainsley Cory Maitland-Niles
Midfielder
- aug 29, 1997
Arsenal
aug 29, 1997
aug 7, 2023
Free
Arsenal
aug 7, 2023 Free
player photo
Abdoulaye Niakhate N'Diaye
Defender
- apr 10, 2002
Bastia
apr 10, 2002
jul 18, 2023
Bastia
jul 18, 2023
player photo
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Defender
- nov 7, 1992
Club Brugge KV
nov 7, 1992
jul 6, 2023
€ 5M
Club Brugge KV
jul 6, 2023 € 5M
player photo
Skelly Alvero
Midfielder
- mai 2, 2002
Sochaux
mai 2, 2002
jul 5, 2023
€ 4M
Sochaux
jul 5, 2023 € 4M
player photo
Florent Sanchez Da Silva
Midfielder
- apr 2, 2003
FC Volendam
apr 2, 2003
jul 1, 2023
FC Volendam
jul 1, 2023
player photo
Yahya Soumaré
Forward
- jun 23, 2000
Bourg-en-bresse 01
jun 23, 2000
jul 1, 2023
Bourg-en-bresse 01
jul 1, 2023
player photo
Philana Tinotenda Kadewere
Forward
- jan 5, 1996
Mallorca
jan 5, 1996
jul 1, 2023
Mallorca
jul 1, 2023
player photo
Karl Louis-Brillant Toko Ekambi
Forward
- sep 14, 1992
Rennes
sep 14, 1992
jul 1, 2023
Rennes
jul 1, 2023
player photo
Jeff Jason Reine-Adélaïde
Midfielder
- jan 17, 1998
Estac Troyes
jan 17, 1998
jul 1, 2023
Estac Troyes
jul 1, 2023
player photo
Camilo Reijers de Oliveira
Midfielder
- feb 23, 1999
RWDM
feb 23, 1999
jul 1, 2023
RWDM
jul 1, 2023
player photo
Youssouf Koné
Defender
- jul 5, 1995
Ajaccio
jul 5, 1995
jul 1, 2023
Ajaccio
jul 1, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Jeff Jason Reine-Adélaïde
Midfielder
- jan 17, 1998
RWDM
jan 17, 1998
sep 6, 2023
Free
RWDM
sep 6, 2023 Free
player photo
Irvyn Lomami
Defender
- des 30, 2003
Laval
des 30, 2003
sep 5, 2023
Loan
Laval
sep 5, 2023 Loan
player photo
Mathieu Frank Patouillet
Goalkeeper
- feb 20, 2004
Sochaux
feb 20, 2004
sep 1, 2023
Loan
Sochaux
sep 1, 2023 Loan
player photo
Amin Sarr
Forward
- mar 11, 2001
VfL Wolfsburg
mar 11, 2001
aug 31, 2023
Loan
VfL Wolfsburg
aug 31, 2023 Loan
player photo
Bradley Barcola
Forward
- sep 2, 2002
Paris Saint Germain
sep 2, 2002
aug 31, 2023
€ 42M
Paris Saint Germain
aug 31, 2023 € 42M
player photo
Youssouf Koné
Defender
- jul 5, 1995
RWDM
jul 5, 1995
aug 29, 2023
Free
RWDM
aug 29, 2023 Free
player photo
Karl Louis-Brillant Toko Ekambi
Forward
- sep 14, 1992
Abha
sep 14, 1992
aug 24, 2023
€ 1.7M
Abha
aug 24, 2023 € 1.7M
player photo
Castello Junior Lukeba
Defender
- des 17, 2002
RB Leipzig
des 17, 2002
aug 11, 2023
€ 30M
RB Leipzig
aug 11, 2023 € 30M
player photo
Camilo Reijers de Oliveira
Midfielder
- feb 23, 1999
Akhmat Grozny
feb 23, 1999
aug 9, 2023
€ 800K
Akhmat Grozny
aug 9, 2023 € 800K
player photo
Florent Sanchez Da Silva
Midfielder
- apr 2, 2003
RWDM
apr 2, 2003
jul 30, 2023
Loan
RWDM
jul 30, 2023 Loan
player photo
Sekou Lega
Forward
- jan 21, 2003
Bastia
jan 21, 2003
jul 28, 2023
Loan
Bastia
jul 28, 2023 Loan
player photo
Moussa Dembélé
Forward
- jul 12, 1996
Al-Ettifaq
jul 12, 1996
jul 26, 2023
Free
Al-Ettifaq
jul 26, 2023 Free
player photo
Abdoulaye Niakhate N'Diaye
Defender
- apr 10, 2002
Estac Troyes
apr 10, 2002
jul 20, 2023
€ 3.5M
Estac Troyes
jul 20, 2023 € 3.5M
player photo
Madyan Sounni
Midfielder
- des 23, 2002
Ain Sud
des 23, 2002
jul 16, 2023
Ain Sud
jul 16, 2023
player photo
Romain Faivre
Midfielder
- jul 14, 1998
Bournemouth
jul 14, 1998
jul 13, 2023
€ 15M
Bournemouth
jul 13, 2023 € 15M
player photo
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Midfielder
- mar 15, 1992
Al-Rayyan SC
mar 15, 1992
jul 7, 2023
€ 4.2M
Al-Rayyan SC
jul 7, 2023 € 4.2M
player photo
Kayne Bonnevie
Goalkeeper
- jul 22, 2001
Quevilly
jul 22, 2001
jul 6, 2023
Free
Quevilly
jul 6, 2023 Free
player photo
Yahya Soumaré
Forward
- jun 23, 2000
Orleans
jun 23, 2000
jul 4, 2023
Free
Orleans
jul 4, 2023 Free
player photo
Habib Ali Keïta
Midfielder
- feb 5, 2002
Clermont Foot
feb 5, 2002
jul 4, 2023
€ 1.2M
Clermont Foot
jul 4, 2023 € 1.2M
player photo
Cenk Özkacar
Defender
- okt 6, 2000
Valencia
okt 6, 2000
jul 1, 2023
€ 5M
Valencia
jul 1, 2023 € 5M
player photo
Malo Gusto
Defender
- mai 19, 2003
Chelsea
mai 19, 2003
jul 1, 2023
Chelsea
jul 1, 2023
player photo
Houssem-Eddine Chaâbane Aouar
Midfielder
- jun 30, 1998
AS Roma
jun 30, 1998
jul 1, 2023
Free
AS Roma
jul 1, 2023 Free
player photo
Julian Pollersbeck
Goalkeeper
- aug 16, 1994
FC Magdeburg
aug 16, 1994
jul 1, 2023
Free
FC Magdeburg
jul 1, 2023 Free
P