Motherwell

Land
Grunnlagt
1886
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt171633
Vunnet448
Draws6713
Losses7512
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.6271.2191.446
Innslupne mål1.6281.4231.551
Gule kort2.4412.1332.274
Røde kort0.110.120.13
Clean Sheets0.110.120.13
Hjørnespark4684.8764.4144
Feil10.818311.318111364
Offsides1.4231161.239
Skudd11.219010.616910.9359
Skudd på mål3.8643.6573.7121
Kamper
Siste kamper
Premiership
13 apr 2024
- 16:00
Motherwell
1 1
Hibernian
Premiership
6 apr 2024
- 16:00
Dundee
2 3
Motherwell
Premiership
30 mar 2024
- 16:00
Motherwell
1 1
ST Mirren
Premiership
16 mar 2024
- 16:00
Motherwell
0 1
Aberdeen
Premiership
2 mar 2024
- 16:00
Rangers
1 2
Motherwell
Premiership
28 feb 2024
- 21:00
Livingston
1 3
Motherwell
Premiership
25 feb 2024
- 13:00
Motherwell
1 3
Celtic
Premiership
17 feb 2024
- 16:00
Heart OF Midlothian
2 0
Motherwell
Premiership
14 feb 2024
- 20:45
Aberdeen
3 3
Motherwell
Premiership
6 feb 2024
- 20:45
Motherwell
5 0
Ross County
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Aston Jay Oxborough
26
Liam Patrick Kelly
28
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Nathan McGinley
27
Pape N'Diaye Souaré
34
Adam Montgomery
21
Ewan Wilson
EwanWilson
Alder:
19
19
Bevis Kristofer Kizito Mugabi
29
Shane Blaney
25
Paul McGinn
PaulMcGinn
Alder:
33
33
Dan Casey
DanCasey
Alder:
26
26
Adam Gary Devine
21
Stephen Gerard O'Donnell
32
Ricki Lamie
RickiLamie
Alder:
30
30
Brodie Gilmore Spencer
20
G. Gent
G.Gent
Alder:
20
20
Jili Buyabu
JiliBuyabu
Alder:
22
22
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Calum James Butcher
33
Andrew William Halliday
32
Davor Zdravkovski
26
Callum Slattery
25
Harrison Theodore Paton
26
Blair Thomas Spittal
28
Barry Paul Maguire
26
Sam Alastair Nicholson
29
Lennon Lee Miller
17
D. Wells
D.Wells
Alder:
18
18
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Jonathan Chiedozie Obika
33
Joseph Isiah Efford
27
Ebiye Moses
EbiyeMoses
Alder:
27
27
Oliver Shaw
OliverShaw
Alder:
26
26
Thelonius Bair
24
Jack Robert Vale
23
Mark Ferrie
MarkFerrie
Alder:
18
18
Luca Ross
LucaRoss
Alder:
17
17
Conor Dominic Geoffrey Wilkinson
29
Mika Miles Biereth
21
Trener
Alder
Nasjonalitet
S. Kettlewell
40
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
B. Nunn
-
Hibernian W
mar 1, 2024
Loan
Hibernian W
mar 1, 2024 Loan
player photo
Jili Buyabu
Defender
- aug 9, 2001
Sheffield Utd
aug 9, 2001
feb 1, 2024
Loan
Sheffield Utd
feb 1, 2024 Loan
player photo
Adam Gary Devine
Defender
- mar 25, 2003
Rangers
mar 25, 2003
feb 1, 2024
Loan
Rangers
feb 1, 2024 Loan
player photo
Jack Robert Vale
Forward
- mar 3, 2001
Blackburn
mar 3, 2001
jan 31, 2024
Blackburn
jan 31, 2024
player photo
S. Martin
-
Glasgow City W
jan 30, 2024
Loan
Glasgow City W
jan 30, 2024 Loan
player photo
L. Berry
-
Rangers W
jan 29, 2024
Loan
Rangers W
jan 29, 2024 Loan
player photo
Sam Alastair Nicholson
Midfielder
- jan 20, 1995
Colorado Rapids
jan 20, 1995
jan 23, 2024
Free
Colorado Rapids
jan 23, 2024 Free
player photo
Andrew William Halliday
Midfielder
- okt 11, 1991
Heart OF Midlothian
okt 11, 1991
jan 19, 2024
Loan
Heart OF Midlothian
jan 19, 2024 Loan
player photo
Adam Montgomery
Defender
- jul 18, 2002
Celtic
jul 18, 2002
jan 15, 2024
Loan
Celtic
jan 15, 2024 Loan
player photo
Barry Paul Maguire
Midfielder
- apr 27, 1998
Kidderminster Harriers
apr 27, 1998
jan 8, 2024
Kidderminster Harriers
jan 8, 2024
player photo
Robbie Mahon
Midfielder
- jun 6, 2003
Edinburgh City
jun 6, 2003
jan 4, 2024
Edinburgh City
jan 4, 2024
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Ewan Wilson
Defender
- nov 19, 2004
Beith
nov 19, 2004
mar 6, 2024
Loan
Beith
mar 6, 2024 Loan
player photo
Nathan McGinley
Defender
- sep 15, 1996
Ayr Utd
sep 15, 1996
mar 1, 2024
Ayr Utd
mar 1, 2024
player photo
Jili Buyabu
Defender
- aug 9, 2001
Sheffield Utd
aug 9, 2001
feb 21, 2024
Sheffield Utd
feb 21, 2024
player photo
Adam Montgomery
Defender
- jul 18, 2002
Celtic
jul 18, 2002
feb 1, 2024
Celtic
feb 1, 2024
player photo
Robbie Mahon
Midfielder
- jun 6, 2003
Dundalk
jun 6, 2003
jan 11, 2024
Free
Dundalk
jan 11, 2024 Free
player photo
A. Bone
Defender
-
Gala Fairydean Rovers
jan 11, 2024
Loan
Gala Fairydean Rovers
jan 11, 2024 Loan
player photo
Brodie Gilmore Spencer
Defender
- mai 6, 2004
Huddersfield
mai 6, 2004
jan 3, 2024
Huddersfield
jan 3, 2024
player photo
Matthew Connelly
Goalkeeper
- mar 2, 2003
East Kilbride
mar 2, 2003
jan 1, 2024
Loan
East Kilbride
jan 1, 2024 Loan
player photo
Sean Richard Goss
Midfielder
- okt 1, 1995
Asteras Tripolis
okt 1, 1995
nov 4, 2023
Free
Asteras Tripolis
nov 4, 2023 Free
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
G. Gent
Defender
- sep 23, 2003
Blackburn Rovers U21
sep 23, 2003
sep 1, 2023
Loan
Blackburn Rovers U21
sep 1, 2023 Loan
player photo
Oliver Shaw
Forward
- mar 12, 1998
Barnsley
mar 12, 1998
aug 31, 2023
Loan
Barnsley
aug 31, 2023 Loan
player photo
Mika Miles Biereth
Forward
- feb 8, 2003
Arsenal
feb 8, 2003
aug 3, 2023
Loan
Arsenal
aug 3, 2023 Loan
player photo
Thelonius Bair
Forward
- aug 27, 1999
ST Johnstone
aug 27, 1999
aug 1, 2023
Free
ST Johnstone
aug 1, 2023 Free
player photo
Davor Zdravkovski
Midfielder
- mar 20, 1998
AEL
mar 20, 1998
jul 21, 2023
Free
AEL
jul 21, 2023 Free
player photo
Pape N'Diaye Souaré
Defender
- jun 6, 1990
Morecambe
jun 6, 1990
jul 17, 2023
Free
Morecambe
jul 17, 2023 Free
player photo
Robbie Mahon
Midfielder
- jun 6, 2003
Dunfermline
jun 6, 2003
jul 1, 2023
Dunfermline
jul 1, 2023
player photo
Jonathan Chiedozie Obika
Forward
- sep 12, 1990
Morecambe
sep 12, 1990
jul 1, 2023
Free
Morecambe
jul 1, 2023 Free
player photo
Matthew Connelly
Goalkeeper
- mar 2, 2003
Stranraer
mar 2, 2003
jul 1, 2023
Stranraer
jul 1, 2023
player photo
S. Gibb
-
Glasgow City
jun 26, 2023
Glasgow City
jun 26, 2023
player photo
Barry Paul Maguire
Midfielder
- apr 27, 1998
Dundee
apr 27, 1998
jun 1, 2023
Dundee
jun 1, 2023
player photo
Connor Jon Shields
Forward
- jul 29, 1997
Queen’s Park
jul 29, 1997
jun 1, 2023
Queen’s Park
jun 1, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Stuart Adamson McKinstry
Midfielder
- sep 18, 2002
Queen’s Park
sep 18, 2002
okt 3, 2023
Queen’s Park
okt 3, 2023
player photo
Nathan McGinley
Defender
- sep 15, 1996
Partick
sep 15, 1996
sep 29, 2023
Free
Partick
sep 29, 2023 Free
player photo
Mark Ferrie
Midfielder
- des 2, 2005
Stenhousemuir
des 2, 2005
sep 29, 2023
Loan
Stenhousemuir
sep 29, 2023 Loan
player photo
Ewan Wilson
Defender
- nov 19, 2004
Stirling Albion
nov 19, 2004
sep 29, 2023
Loan
Stirling Albion
sep 29, 2023 Loan
player photo
Joseph Isiah Efford
Forward
- aug 29, 1996
PAS Giannina
aug 29, 1996
sep 16, 2023
PAS Giannina
sep 16, 2023
player photo
Ricki Lamie
Defender
- jun 20, 1993
Dundee
jun 20, 1993
aug 26, 2023
Free
Dundee
aug 26, 2023 Free
player photo
R. Garcia
Defender
-
Cowdenbeath
aug 25, 2023
Loan
Cowdenbeath
aug 25, 2023 Loan
player photo
Barry Paul Maguire
Midfielder
- apr 27, 1998
Kidderminster Harriers
apr 27, 1998
aug 18, 2023
Loan
Kidderminster Harriers
aug 18, 2023 Loan
player photo
Connor Jon Shields
Forward
- jul 29, 1997
Chennaiyin
jul 29, 1997
jul 26, 2023
Chennaiyin
jul 26, 2023
player photo
Max Johnston
Defender
- des 26, 2003
Sturm Graz
des 26, 2003
jul 26, 2023
Free
Sturm Graz
jul 26, 2023 Free
player photo
Riku Danzaki
Midfielder
- mai 31, 2000
Western United
mai 31, 2000
jul 24, 2023
Western United
jul 24, 2023
player photo
Sam Campbell
Defender
- sep 1, 2004
Annan Athletic
sep 1, 2004
jul 15, 2023
Loan
Annan Athletic
jul 15, 2023 Loan
player photo
Robbie Mahon
Midfielder
- jun 6, 2003
Edinburgh City
jun 6, 2003
jul 14, 2023
Loan
Edinburgh City
jul 14, 2023 Loan
player photo
Mikaël Yann Mathieu Mandron
Forward
- okt 11, 1994
ST Mirren
okt 11, 1994
jul 7, 2023
Free
ST Mirren
jul 7, 2023 Free
player photo
Dean Cornelius
Midfielder
- apr 11, 2001
Harrogate Town
apr 11, 2001
jul 1, 2023
Free
Harrogate Town
jul 1, 2023 Free
player photo
T. Burchill
-
Celtic W
jul 1, 2023
Celtic W
jul 1, 2023
player photo
David Devine
Defender
- jun 20, 2001
Alloa Athletic
jun 20, 2001
jun 15, 2023
Free
Alloa Athletic
jun 15, 2023 Free
player photo
Kevin van Veen
Forward
- jun 1, 1991
Groningen
jun 1, 1991
jun 13, 2023
586K
Groningen
jun 13, 2023 586K
player photo
Oliver Samuel Crankshaw
Midfielder
- aug 12, 1998
Stockport County
aug 12, 1998
jun 1, 2023
Stockport County
jun 1, 2023
player photo
Jonathan Chiedozie Obika
Forward
- sep 12, 1990
Morecambe
sep 12, 1990
jun 1, 2023
Morecambe
jun 1, 2023
player photo
Walter James Byrne Furlong
Defender
- jun 7, 2002
Brighton U21
jun 7, 2002
jun 1, 2023
Brighton U21
jun 1, 2023
P