Red Bull Salzburg

Land
Grunnlagt
1933
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt141428
Vunnet8816
Draws156
Losses516
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.7241.8251.849
Innslupne mål0.8110.690.720
Gule kort1.7242281.952
Røde kort00.1101
Clean Sheets0.570.680.515
Hjørnespark4.6644.7664.6130
Feil9.813713.719211.8329
Offsides2.6371.6232.160
Skudd15.121212.417413.8386
Skudd på mål4.9694.9684.9137
Kamper
Siste kamper
Bundesliga
9 mar 2024
- 17:00
Lask Linz
0 1
Red Bull Salzburg
Bundesliga
3 mar 2024
- 17:00
Red Bull Salzburg
1 0
Austria Klagenfurt
Bundesliga
24 feb 2024
- 17:00
Red Bull Salzburg
7 0
Austria Lustenau
Bundesliga
17 feb 2024
- 17:00
FC BW Linz
1 1
Red Bull Salzburg
Bundesliga
9 feb 2024
- 20:30
Red Bull Salzburg
1 1
Sturm Graz
UEFA Champions League
12 des 2023
- 21:00
Red Bull Salzburg
1 3
Benfica
Bundesliga
9 des 2023
- 14:30
Rapid Vienna
0 1
Red Bull Salzburg
Bundesliga
3 des 2023
- 14:30
Red Bull Salzburg
1 0
Wolfsberger AC
UEFA Champions League
29 nov 2023
- 21:00
Real Sociedad
0 0
Red Bull Salzburg
Bundesliga
25 nov 2023
- 17:00
Red Bull Salzburg
3 2
TSV Hartberg
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Philipp François Köhn
26
Nico Mantl
NicoMantl
Alder:
24
24
Alexander Schlager
28
Timo Phil Horn
31
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Flavius David Daniliuc
23
Ignace Van der Brempt
22
Raphael Hofer
21
Aleksa Terzić
24
Oumar Mickaël Solet Bomawoko
24
Andreas Ulmer
38
Amar Dedić
AmarDedić
Alder:
21
21
Strahinja Pavlović
23
Daouda Guindo
21
Samson Baidoo
20
Jérôme Junior Onguéné
26
Bryan Ikemefuna Okoh
21
Kamil Piątkowski
24
Lukas Wallner
21
Lukas Ibertsberger
20
Leandro Morgalla
19
Bernardo Fernandes da Silva Junior
29
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Samson Okikiola Tijani
22
Zétény Jánó
19
Mohammad Sadeqi
20
Nicolás Capaldo Taboas
25
Luka Sučić
21
Maurits Kjærgaard
20
Mads Bidstrup
23
Lucas Gourna-Douath
20
Mamady Diambou
21
Forson Amankwah
21
Oscar Gloukh
20
Dijon Kameri
20
Moussa Kounfolo Yeo
20
Nicolas Seiwald
23
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Noah Arinzechukwu Okafor
24
Fernando Dos Santos Pedro
25
Benjamin Šeško
21
Junior Chukwubuike Griddy Adamu
23
Trener
Alder
Nasjonalitet
M. Jaissle
M.Jaissle
Alder:
36
36
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
H. Blank
Defender
- aug 21, 2004
Borussia Dortmund
aug 21, 2004
feb 1, 2024
€ 4M
Borussia Dortmund
feb 1, 2024 € 4M
player photo
Flavius David Daniliuc
Defender
- apr 27, 2001
Salernitana
apr 27, 2001
jan 31, 2024
Loan
Salernitana
jan 31, 2024 Loan
player photo
Daniel Owusu
Forward
- jan 25, 2003
SKU Amstetten
jan 25, 2003
jan 29, 2024
SKU Amstetten
jan 29, 2024
player photo
Douglas Mendes Moreira
Defender
- jun 13, 2004
FC Liefering
jun 13, 2004
jan 1, 2024
FC Liefering
jan 1, 2024
player photo
Adam Daghim
Midfielder
- sep 28, 2005
FC Liefering
sep 28, 2005
jan 1, 2024
FC Liefering
jan 1, 2024
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Daniel Owusu
Forward
- jan 25, 2003
Samtredia
jan 25, 2003
mar 24, 2024
Samtredia
mar 24, 2024
player photo
Dijon Kameri
Midfielder
- apr 20, 2004
Grasshoppers
apr 20, 2004
feb 8, 2024
Loan
Grasshoppers
feb 8, 2024 Loan
player photo
Douglas Mendes Moreira
Defender
- jun 13, 2004
RB Bragantino
jun 13, 2004
jan 11, 2024
Loan
RB Bragantino
jan 11, 2024 Loan
player photo
Nico Mantl
Goalkeeper
- feb 6, 2000
Viborg
feb 6, 2000
jan 7, 2024
Loan
Viborg
jan 7, 2024 Loan
player photo
Raphael Hofer
Defender
- feb 14, 2003
FC Liefering
feb 14, 2003
jan 5, 2024
Loan
FC Liefering
jan 5, 2024 Loan
player photo
Kamil Piątkowski
Defender
- jun 21, 2000
Granada CF
jun 21, 2000
jan 5, 2024
Loan
Granada CF
jan 5, 2024 Loan
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Adam Daghim
Midfielder
- sep 28, 2005
Aarhus
sep 28, 2005
aug 30, 2023
€ 3M
Aarhus
aug 30, 2023 € 3M
player photo
Elione Fernandes Neto
Midfielder
- aug 23, 2005
Fortuna Dusseldorf
aug 23, 2005
aug 9, 2023
Fortuna Dusseldorf
aug 9, 2023
player photo
Aleksa Terzić
Defender
- aug 17, 1999
Fiorentina
aug 17, 1999
jul 23, 2023
€ 5.5M
Fiorentina
jul 23, 2023 € 5.5M
player photo
Mads Bidstrup
Midfielder
- feb 25, 2001
Brentford
feb 25, 2001
jul 17, 2023
€ 6M
Brentford
jul 17, 2023 € 6M
player photo
Lawrence Agyekum
Midfielder
- nov 23, 2003
FC Liefering
nov 23, 2003
jul 1, 2023
FC Liefering
jul 1, 2023
player photo
Mamady Diambou
Midfielder
- nov 11, 2002
FC Luzern
nov 11, 2002
jul 1, 2023
FC Luzern
jul 1, 2023
player photo
Nico Mantl
Goalkeeper
- feb 6, 2000
Aalborg
feb 6, 2000
jul 1, 2023
Aalborg
jul 1, 2023
player photo
Roko Šimić
Forward
- sep 10, 2003
FC Zurich
sep 10, 2003
jul 1, 2023
FC Zurich
jul 1, 2023
player photo
Daniel Owusu
Forward
- jan 25, 2003
First Vienna
jan 25, 2003
jul 1, 2023
First Vienna
jul 1, 2023
player photo
Kilian Ludewig
Defender
- mar 5, 2000
Aalborg
mar 5, 2000
jul 1, 2023
Aalborg
jul 1, 2023
player photo
Nene Dorgeles
Midfielder
- des 23, 2002
KVC Westerlo
des 23, 2002
jul 1, 2023
KVC Westerlo
jul 1, 2023
player photo
Alexander Schlager
Goalkeeper
- feb 1, 1996
Lask Linz
feb 1, 1996
jul 1, 2023
Free
Lask Linz
jul 1, 2023 Free
player photo
Kamil Piątkowski
Defender
- jun 21, 2000
Gent
jun 21, 2000
jul 1, 2023
Gent
jul 1, 2023
player photo
Mamadou Sangaré
Midfielder
- jun 26, 2002
TSV Hartberg
jun 26, 2002
jul 1, 2023
TSV Hartberg
jul 1, 2023
player photo
Leandro Morgalla
Defender
- sep 13, 2004
TSV 1860 Munich
sep 13, 2004
jun 23, 2023
€ 2.5M
TSV 1860 Munich
jun 23, 2023 € 2.5M
player photo
P. Ratkov
Forward
- aug 18, 2003
TSC Backa Topola
aug 18, 2003
jun 21, 2023
TSC Backa Topola
jun 21, 2023
player photo
Jonas Krumrey
Goalkeeper
- nov 25, 2003
FC Liefering
nov 25, 2003
jun 21, 2023
Free
FC Liefering
jun 21, 2023 Free
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Adam Daghim
Midfielder
- sep 28, 2005
FC Liefering
sep 28, 2005
aug 31, 2023
Loan
FC Liefering
aug 31, 2023 Loan
player photo
Daniel Owusu
Forward
- jan 25, 2003
SKU Amstetten
jan 25, 2003
aug 11, 2023
Loan
SKU Amstetten
aug 11, 2023 Loan
player photo
Bernardo Fernandes da Silva Junior
Defender
- mai 14, 1995
VfL BOCHUM
mai 14, 1995
aug 2, 2023
€ 400K
VfL BOCHUM
aug 2, 2023 € 400K
player photo
Noah Arinzechukwu Okafor
Forward
- mai 24, 2000
AC Milan
mai 24, 2000
jul 22, 2023
€ 14M
AC Milan
jul 22, 2023 € 14M
player photo
Ignace Van der Brempt
Defender
- apr 1, 2002
Hamburger SV
apr 1, 2002
jul 18, 2023
Loan
Hamburger SV
jul 18, 2023 Loan
player photo
Philipp François Köhn
Goalkeeper
- apr 2, 1998
Monaco
apr 2, 1998
jul 15, 2023
€ 10M
Monaco
jul 15, 2023 € 10M
player photo
Kilian Ludewig
Defender
- mar 5, 2000
TSV 1860 Munich
mar 5, 2000
jul 11, 2023
Loan
TSV 1860 Munich
jul 11, 2023 Loan
player photo
Douglas Mendes Moreira
Defender
- jun 13, 2004
FC Liefering
jun 13, 2004
jul 2, 2023
Loan
FC Liefering
jul 2, 2023 Loan
player photo
J. Mellberg
Defender
- jul 30, 2006
FC Liefering
jul 30, 2006
jul 2, 2023
Loan
FC Liefering
jul 2, 2023 Loan
player photo
Jérôme Junior Onguéné
Defender
- des 22, 1997
Eintracht Frankfurt
des 22, 1997
jul 1, 2023
Eintracht Frankfurt
jul 1, 2023
player photo
Antoine Joseph Emmanuel Bernede
Midfielder
- mai 26, 1999
Lausanne
mai 26, 1999
jul 1, 2023
Lausanne
jul 1, 2023
player photo
Daniel Owusu
Forward
- jan 25, 2003
FC Liefering
jan 25, 2003
jul 1, 2023
Loan
FC Liefering
jul 1, 2023 Loan
player photo
Oumar Diakité
Midfielder
- des 20, 2003
Reims
des 20, 2003
jul 1, 2023
€ 2.5M
Reims
jul 1, 2023 € 2.5M
player photo
Junior Chukwubuike Griddy Adamu
Forward
- jun 6, 2001
SC Freiburg
jun 6, 2001
jul 1, 2023
€ 6M
SC Freiburg
jul 1, 2023 € 6M
player photo
Raphael Hofer
Defender
- feb 14, 2003
FC BW Linz
feb 14, 2003
jul 1, 2023
Loan
FC BW Linz
jul 1, 2023 Loan
player photo
Adam Stejskal
Goalkeeper
- mar 28, 2002
WSG Wattens
mar 28, 2002
jun 28, 2023
WSG Wattens
jun 28, 2023
P