Seattle Sounders

Land
Grunnlagt
2007
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt171734
Vunnet7714
Draws6511
Losses459
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.1191.3221.241
Innslupne mål0.6111.2210.932
Gule kort1.6281.8301.758
Røde kort0.1200.12
Clean Sheets0.6100.240.414
Hjørnespark7.11204.6785.8198
Feil11.41949.115410.2348
Offsides1.8311.3221.653
Skudd13.92371118712.5424
Skudd på mål4.3733.2553.8128
Kamper
Siste kamper
Major League Soccer
22 okt 2023
- 03:00
St. Louis City
0 2
Seattle Sounders
Major League Soccer
8 okt 2023
- 04:30
Seattle Sounders
0 0
Vancouver Whitecaps
Major League Soccer
5 okt 2023
- 04:30
Seattle Sounders
2 1
Los Angeles Galaxy
Major League Soccer
1 okt 2023
- 02:30
Nashville SC
0 0
Seattle Sounders
Major League Soccer
21 sep 2023
- 03:30
Colorado Rapids
1 2
Seattle Sounders
Major League Soccer
17 sep 2023
- 02:30
FC Dallas
1 1
Seattle Sounders
Major League Soccer
3 sep 2023
- 04:30
Seattle Sounders
2 2
Portland Timbers
Major League Soccer
31 aug 2023
- 02:30
Austin
1 2
Seattle Sounders
Major League Soccer
27 aug 2023
- 22:30
Minnesota United FC
1 1
Seattle Sounders
Major League Soccer
21 aug 2023
- 04:30
Seattle Sounders
0 2
Atlanta United FC
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Stefan Daniel Cleveland
29
Stefan Frei
StefanFrei
Alder:
37
37
Defenders
Alder
Nasjonalitet
T. Sousa
T.Sousa
Alder:
22
22
Abdoulaye Cissoko
24
Xavier Ricardo Arreaga Bermello
29
Yeimar Pastor Gómez Andrade
31
Nouhou Tolo
NouhouTolo
Alder:
26
26
Alexander Roldan León
27
Jackson Cameron Ragen
25
Cody William Baker
20
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Kelyn Jaynes Rowe
32
Dylan Harvey Aluli Teves
23
Ethan Christopher Dobbelaere
21
Sota Leo Kitahara
21
Marcelo Nicolás Lodeiro Benítez
35
João Paulo Mior
33
Daniel Ulises Leyva
20
Cristian Roldan
28
Albert Rusnák
29
Joshua Ryan Atencio
22
Leonardo Alves Chú Franco
24
Reed Vanarthur Baker-Whiting
19
Obed Gómez Vargas
18
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Jordan Perry Morris
29
Raúl Mario Ruidíaz Misitich
33
Fredy Henkyer Montero Muñoz
36
Paul Rothrock
25
Eyþór Mart­in Vigerust Björgólfs­son
23
G. Minoungou
21
Héber Araújo dos Santos
32
Trener
Alder
Nasjonalitet
B. Schmetzer
61
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
S. Hawkins
Defender
- sep 18, 2006
sep 18, 2006
sep 13, 2023
sep 13, 2023
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
No data
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Cody William Baker
Defender
- jan 7, 2004
jan 7, 2004
apr 26, 2023
apr 26, 2023
player photo
Paul Rothrock
Midfielder
- jan 9, 1999
jan 9, 1999
apr 26, 2023
apr 26, 2023
player photo
T. Sousa
Defender
- sep 19, 2001
Oakland Roots
sep 19, 2001
apr 26, 2023
Oakland Roots
apr 26, 2023
player photo
Héber Araújo dos Santos
Forward
- aug 10, 1991
New York City FC
aug 10, 1991
des 29, 2022
€ 400K
New York City FC
des 29, 2022 € 400K
player photo
Samuel Oluwabukunmi Adeniran
Forward
- sep 30, 1998
San Antonio
sep 30, 1998
des 1, 2022
San Antonio
des 1, 2022
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
William Christopher Bruin
Forward
- okt 24, 1989
Austin
okt 24, 1989
feb 10, 2023
Austin
feb 10, 2023
player photo
Samuel Oluwabukunmi Adeniran
Forward
- sep 30, 1998
St. Louis City
sep 30, 1998
des 15, 2022
St. Louis City
des 15, 2022
player photo
Alfonso Ocampo-Chávez
Forward
- mar 25, 2002
Austin
mar 25, 2002
nov 29, 2022
Austin
nov 29, 2022
P