Union Berlin

Land
Grunnlagt
1966
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt202040
Vunnet729
Draws268
Losses111223
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.3260.713139
Innslupne mål1.9371.6311.768
Gule kort1.9382391.977
Røde kort0.120.350.27
Clean Sheets0.230.240.27
Hjørnespark4.8963.6724.2168
Feil11.823611.823611.8472
Offsides2.3461.3261.872
Skudd1223910.921811.4457
Skudd på mål4.1813.7743.9155
Kamper
Siste kamper
Bundesliga
18 mai 2024
- 15:30
Union Berlin
2 1
SC Freiburg
Bundesliga
11 mai 2024
- 15:30
FC Koln
3 2
Union Berlin
Bundesliga
5 mai 2024
- 15:30
Union Berlin
3 4
VfL BOCHUM
Bundesliga
28 apr 2024
- 15:30
Borussia Monchengladbach
0 0
Union Berlin
Bundesliga
20 apr 2024
- 18:30
Union Berlin
1 5
Bayern Munich
Bundesliga
12 apr 2024
- 20:30
FC Augsburg
2 0
Union Berlin
Bundesliga
6 apr 2024
- 15:30
Union Berlin
0 1
Bayer Leverkusen
Bundesliga
30 mar 2024
- 15:30
Eintracht Frankfurt
0 0
Union Berlin
Bundesliga
16 mar 2024
- 15:30
Union Berlin
2 1
Werder Bremen
Bundesliga
8 mar 2024
- 20:30
VfB Stuttgart
2 0
Union Berlin
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Frederik Riis Rønnow
31
Alexander Schwolow
32
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Leonardo Bonucci
37
Christopher Trimmel
37
Robin Knoche
32
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
25
Kevin Vogt
KevinVogt
Alder:
32
32
Josip Juranović
28
Paul Jaeckel
25
Jérôme Roussillon
31
Robin Everardus Gosens
29
Danilho Raimundo Doekhi
25
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Lucas Simon Pierre Tousart
27
Alex Král
AlexKrál
Alder:
26
26
Miloš Pantović
27
Rani Khedira
30
Janik Haberer
30
András Schäfer
25
Aïssa Bilal Laïdouni
27
Brenden Russell Aaronson
23
Aljoscha Kemlein
19
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Sheraldo Rudi Becker
29
David Datro Fofana
21
Kevin Volland
31
Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
28
Chris Vianney Bedia
28
Mikkel Kaufmann Sørensen
23
Kevin Behrens
33
Yorbe Vertessen
23
Benedict Hollerbach
23
Trener
Alder
Nasjonalitet
U. Fischer
U.Fischer
Alder:
58
58
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Yorbe Vertessen
Forward
- jan 8, 2001
PSV Eindhoven
jan 8, 2001
feb 1, 2024
€ 4.8M
PSV Eindhoven
feb 1, 2024 € 4.8M
player photo
Chris Vianney Bedia
Forward
- mar 5, 1996
Servette FC
mar 5, 1996
jan 18, 2024
€ 2M
Servette FC
jan 18, 2024 € 2M
player photo
Kevin Vogt
Defender
- sep 23, 1991
1899 Hoffenheim
sep 23, 1991
jan 11, 2024
1899 Hoffenheim
jan 11, 2024
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Mathis Bruns
Defender
- mar 31, 2004
Luckenwalde
mar 31, 2004
feb 2, 2024
Free
Luckenwalde
feb 2, 2024 Free
player photo
Kevin Behrens
Forward
- feb 3, 1991
VfL Wolfsburg
feb 3, 1991
jan 31, 2024
VfL Wolfsburg
jan 31, 2024
player photo
Laurenz Dehl
Midfielder
- des 12, 2001
Austria Klagenfurt
des 12, 2001
jan 23, 2024
Austria Klagenfurt
jan 23, 2024
player photo
Sheraldo Rudi Becker
Forward
- feb 9, 1995
Real Sociedad
feb 9, 1995
jan 18, 2024
€ 3M
Real Sociedad
jan 18, 2024 € 3M
player photo
Leonardo Bonucci
Defender
- mai 1, 1987
Fenerbahce
mai 1, 1987
jan 11, 2024
Free
Fenerbahce
jan 11, 2024 Free
player photo
Yannic Stein
Goalkeeper
- sep 17, 2004
VfB Lubeck
sep 17, 2004
jan 9, 2024
Loan
VfB Lubeck
jan 9, 2024 Loan
player photo
Keita Endo
Midfielder
- nov 22, 1997
FC Tokyo
nov 22, 1997
jan 8, 2024
Loan
FC Tokyo
jan 8, 2024 Loan
player photo
Aljoscha Kemlein
Midfielder
- aug 2, 2004
FC St. Pauli
aug 2, 2004
jan 7, 2024
Loan
FC St. Pauli
jan 7, 2024 Loan
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Leonardo Bonucci
Defender
- mai 1, 1987
Juventus
mai 1, 1987
sep 1, 2023
Free
Juventus
sep 1, 2023 Free
player photo
Robin Everardus Gosens
Defender
- jul 5, 1994
Inter
jul 5, 1994
aug 15, 2023
Inter
aug 15, 2023
player photo
Benedict Hollerbach
Forward
- mai 17, 2001
SV Wehen
mai 17, 2001
jul 27, 2023
SV Wehen
jul 27, 2023
player photo
Alexander Schwolow
Goalkeeper
- jun 2, 1992
Hertha Berlin
jun 2, 1992
jul 26, 2023
Free
Hertha Berlin
jul 26, 2023 Free
player photo
Lucas Simon Pierre Tousart
Midfielder
- apr 29, 1997
Hertha Berlin
apr 29, 1997
jul 19, 2023
€ 3M
Hertha Berlin
jul 19, 2023 € 3M
player photo
David Datro Fofana
Forward
- des 22, 2002
Chelsea
des 22, 2002
jul 11, 2023
Loan
Chelsea
jul 11, 2023 Loan
player photo
Brenden Russell Aaronson
Midfielder
- okt 22, 2000
Leeds
okt 22, 2000
jul 9, 2023
Loan
Leeds
jul 9, 2023 Loan
player photo
Laurenz Dehl
Midfielder
- des 12, 2001
Viktoria Berlin
des 12, 2001
jul 1, 2023
Viktoria Berlin
jul 1, 2023
player photo
Alex Král
Midfielder
- mai 19, 1998
Spartak Moscow
mai 19, 1998
jul 1, 2023
Loan
Spartak Moscow
jul 1, 2023 Loan
player photo
Mikkel Kaufmann Sørensen
Forward
- jan 3, 2001
FC Copenhagen
jan 3, 2001
jul 1, 2023
€ 2.7M
FC Copenhagen
jul 1, 2023 € 2.7M
player photo
Dominique Heintz
Defender
- aug 15, 1993
VfL BOCHUM
aug 15, 1993
jul 1, 2023
VfL BOCHUM
jul 1, 2023
player photo
Tim Skarke
Midfielder
- sep 7, 1996
FC Schalke 04
sep 7, 1996
jul 1, 2023
FC Schalke 04
jul 1, 2023
player photo
Hannes Lennart Grill
Goalkeeper
- jan 25, 1999
Bayer Leverkusen
jan 25, 1999
jul 1, 2023
Bayer Leverkusen
jul 1, 2023
player photo
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Defender
- jan 23, 1999
FC Porto
jan 23, 1999
jul 1, 2023
€ 7.5M
FC Porto
jul 1, 2023 € 7.5M
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Hassan-Malick Sanogo
Forward
- jun 30, 2004
Nürnberg II
jun 30, 2004
sep 1, 2023
Nürnberg II
sep 1, 2023
player photo
Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok
Forward
- apr 26, 1996
Borussia Monchengladbach
apr 26, 1996
aug 31, 2023
Loan
Borussia Monchengladbach
aug 31, 2023 Loan
player photo
Dominique Heintz
Defender
- aug 15, 1993
FC Koln
aug 15, 1993
aug 31, 2023
FC Koln
aug 31, 2023
player photo
Tim Skarke
Midfielder
- sep 7, 1996
SV Darmstadt 98
sep 7, 1996
aug 31, 2023
Loan
SV Darmstadt 98
aug 31, 2023 Loan
player photo
Miloš Pantović
Midfielder
- jul 7, 1996
AS Eupen
jul 7, 1996
aug 28, 2023
AS Eupen
aug 28, 2023
player photo
Mathis Bruns
Defender
- mar 31, 2004
Stuttgarter Kickers
mar 31, 2004
aug 24, 2023
Loan
Stuttgarter Kickers
aug 24, 2023 Loan
player photo
Morten Thorsby
Midfielder
- mai 5, 1996
Genoa
mai 5, 1996
aug 1, 2023
Loan
Genoa
aug 1, 2023 Loan
player photo
Jamie Leweling
Forward
- feb 26, 2001
VfB Stuttgart
feb 26, 2001
jul 13, 2023
Loan
VfB Stuttgart
jul 13, 2023 Loan
player photo
Rick van Drongelen
Defender
- des 20, 1998
Samsunspor
des 20, 1998
jul 11, 2023
Samsunspor
jul 11, 2023
player photo
Hannes Lennart Grill
Goalkeeper
- jan 25, 1999
VfL Osnabruck
jan 25, 1999
jul 10, 2023
Loan
VfL Osnabruck
jul 10, 2023 Loan
player photo
Kevin Möhwald
Midfielder
- jul 3, 1993
AS Eupen
jul 3, 1993
jul 1, 2023
AS Eupen
jul 1, 2023
player photo
Tymoteusz Puchacz
Defender
- jan 23, 1999
FC Kaiserslautern
jan 23, 1999
jul 1, 2023
Loan
FC Kaiserslautern
jul 1, 2023 Loan
player photo
Sven Michel
Forward
- jul 15, 1990
FC Augsburg
jul 15, 1990
jul 1, 2023
€ 950K
FC Augsburg
jul 1, 2023 € 950K
player photo
Tim Luis Maciejewski
Forward
- mar 5, 2001
SV Sandhausen
mar 5, 2001
jul 1, 2023
Free
SV Sandhausen
jul 1, 2023 Free
player photo
Paul Seguin
Midfielder
- mar 29, 1995
FC Schalke 04
mar 29, 1995
jul 1, 2023
€ 750K
FC Schalke 04
jul 1, 2023 € 750K
player photo
Timo Baumgartl
Defender
- mar 4, 1996
PSV Eindhoven
mar 4, 1996
jul 1, 2023
PSV Eindhoven
jul 1, 2023
player photo
Levin Mete Öztunalı
Midfielder
- mar 15, 1996
Hamburger SV
mar 15, 1996
jul 1, 2023
Free
Hamburger SV
jul 1, 2023 Free
P