Drogheda United

Land
Grunnlagt
1975
Stadion
Club Stats
HjemmeBorteAlle
Spilt181836
Vunnet5510
Draws6511
Losses7815
HjemmeBorteAlle
Per kampTil sammenPer kampTil sammenPer kampTil sammen
Mål1.1201.1201.140
Innslupne mål1.2211.8331.554
Gule kort2.4442.1372.381
Røde kort0.230.230.26
Clean Sheets0.350.240.39
Hjørnespark1.8321.3241.656
Feil4.7844.2764.4160
Offsides0.7120.7130.725
Skudd4.1734.2754.1148
Skudd på mål1.6281.3241.452
Kamper
Siste kamper
Premier Division Ireland
3 nov 2023
- 20:45
Drogheda United
2 4
Shelbourne
Premier Division Ireland
28 okt 2023
- 19:00
Sligo Rovers
0 0
Drogheda United
Premier Division Ireland
22 okt 2023
- 21:00
Shamrock Rovers
5 0
Drogheda United
Premier Division Ireland
6 okt 2023
- 20:45
Drogheda United
0 0
Derry City
Premier Division Ireland
29 sep 2023
- 20:45
Dundalk
3 1
Drogheda United
Premier Division Ireland
25 sep 2023
- 20:45
St Patrick’s Athl.
1 2
Drogheda United
Premier Division Ireland
22 sep 2023
- 20:45
Drogheda United
0 0
Bohemians
Premier Division Ireland
1 sep 2023
- 20:45
Drogheda United
3 0
UCD
Premier Division Ireland
25 aug 2023
- 20:45
Drogheda United
3 1
Cork City
Premier Division Ireland
13 aug 2023
- 19:30
Derry City
3 0
Drogheda United
Load More spinner
Goalkeepers
Alder
Nasjonalitet
Colin McCabe
27
Andrew Wogan
18
Defenders
Alder
Nasjonalitet
Conor Keeley
26
Ben Curtis
BenCurtis
Alder:
20
20
Elicha Sar-Shalom Ahui
20
Emmanuel Adegboyega
20
Conor Kane
ConorKane
Alder:
25
25
Evan Weir
EvanWeir
Alder:
22
22
Jamie Egan
JamieEgan
Alder:
20
20
Jarlath Jones
22
Midfielders
Alder
Nasjonalitet
Darragh Noone
26
Dylan Grimes
26
Gary Richard Deegan
36
Luke Wade Slater
26
Darragh Markey
26
Ryan Brennan
32
Luke Heeney
LukeHeeney
Alder:
25
25
Matthew O’Brien
20
Emre Topcu
EmreTopcu
Alder:
18
18
C. Warren
C.Warren
Alder:
19
19
Forwards
Alder
Nasjonalitet
Dayle Rooney
26
Adam Foley
AdamFoley
Alder:
34
34
Aaron McNally
23
Frederick Charles Draper
19
Kyle Robinson
21
Warren Davis
19
Michael Leddy
20
Coach
Alder
Nasjonalitet
K. Doherty
K.Doherty
Alder:
44
44
Spiller statestikk
 
Overganger
vintervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Oisín Gallagher
Forward
- des 2, 2004
Lincoln
des 2, 2004
jan 15, 2024
Loan
Lincoln
jan 15, 2024 Loan
player photo
Evan Weir
Defender
- apr 16, 2002
Walsall
apr 16, 2002
jan 2, 2024
Loan
Walsall
jan 2, 2024 Loan
player photo
Conor Kane
Defender
- nov 5, 1998
Shelbourne
nov 5, 1998
jul 28, 2023
Loan
Shelbourne
jul 28, 2023 Loan
player photo
Colm Cox
Goalkeeper
- feb 13, 2001
Wexford
feb 13, 2001
jul 21, 2023
Free
Wexford
jul 21, 2023 Free
player photo
Luke Wade Slater
Midfielder
- mar 2, 1998
Warrenpoint Town
mar 2, 1998
jul 15, 2023
Free
Warrenpoint Town
jul 15, 2023 Free
player photo
Kyle Robinson
Forward
- nov 8, 2002
Shelbourne
nov 8, 2002
jul 13, 2023
Free
Shelbourne
jul 13, 2023 Free
player photo
Jamie Egan
Defender
- jul 1, 2003
Hereford
jul 1, 2003
jul 5, 2023
Free
Hereford
jul 5, 2023 Free
player photo
O. Irhue
Defender
-
Athlone Town
jul 1, 2023
Free
Athlone Town
jul 1, 2023 Free
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Evan Weir
Defender
- apr 16, 2002
Walsall
apr 16, 2002
jan 1, 2024
Free
Walsall
jan 1, 2024 Free
player photo
Seán Anthony Brennan
Midfielder
- jul 5, 2001
UCD
jul 5, 2001
jul 1, 2023
Free
UCD
jul 1, 2023 Free
sommervindu
Arrivals
Spiller
Club Out
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club Out / Transfer Date / Fee
player photo
Frederick Charles Draper
Forward
- jul 28, 2004
Lincoln
jul 28, 2004
feb 1, 2023
Loan
Lincoln
feb 1, 2023 Loan
player photo
Elicha Sar-Shalom Ahui
Defender
- des 28, 2003
Lincoln
des 28, 2003
feb 1, 2023
Loan
Lincoln
feb 1, 2023 Loan
player photo
Jarlath Jones
Defender
- jan 23, 2002
Athlone Town
jan 23, 2002
jan 20, 2023
Free
Athlone Town
jan 20, 2023 Free
player photo
Emmanuel Adegboyega
Defender
- sep 16, 2003
Dundalk
sep 16, 2003
jan 19, 2023
Free
Dundalk
jan 19, 2023 Free
player photo
Ben Curtis
Defender
- mar 27, 2004
St Patrick’s Athl.
mar 27, 2004
jan 16, 2023
Free
St Patrick’s Athl.
jan 16, 2023 Free
player photo
Conor Keeley
Defender
- des 13, 1997
Ballymena United
des 13, 1997
jan 9, 2023
Ballymena United
jan 9, 2023
player photo
F. Pagel
Goalkeeper
-
Forest Green
jan 3, 2023
Loan
Forest Green
jan 3, 2023 Loan
player photo
Michael Leddy
Forward
- jan 14, 2004
Shamrock Rovers
jan 14, 2004
des 13, 2022
Loan
Shamrock Rovers
des 13, 2022 Loan
player photo
Seán Anthony Brennan
Midfielder
- jul 5, 2001
UCD
jul 5, 2001
des 6, 2022
Free
UCD
des 6, 2022 Free
player photo
Aaron McNally
Forward
- aug 31, 2000
Longford Town
aug 31, 2000
des 6, 2022
Free
Longford Town
des 6, 2022 Free
Departures
Spiller
Club In
Fødselsdato
Transfer Date
Fee
Club In / Transfer Date / Fee
player photo
Frederick Charles Draper
Forward
- jul 28, 2004
Lincoln
jul 28, 2004
jul 1, 2023
Lincoln
jul 1, 2023
player photo
Elicha Sar-Shalom Ahui
Defender
- des 28, 2003
Lincoln
des 28, 2003
jul 1, 2023
Lincoln
jul 1, 2023
player photo
Dean Williams
Forward
- feb 9, 2000
Bohemians
feb 9, 2000
jan 9, 2023
Free
Bohemians
jan 9, 2023 Free
player photo
F. Pagel
Goalkeeper
-
Forest Green
jan 2, 2023
Forest Green
jan 2, 2023
player photo
Keith Cowan
Defender
- aug 23, 1985
Finn Harps
aug 23, 1985
jan 1, 2023
Free
Finn Harps
jan 1, 2023 Free
player photo
Dane Massey
Defender
- apr 17, 1988
Bray Wanderers
apr 17, 1988
jan 1, 2023
Free
Bray Wanderers
jan 1, 2023 Free
player photo
Chris Lyons
Forward
- mai 8, 1993
Bray Wanderers
mai 8, 1993
jan 1, 2023
Free
Bray Wanderers
jan 1, 2023 Free
player photo
Lee Steacy
Goalkeeper
- jan 18, 1993
Cobh Ramblers
jan 18, 1993
jan 1, 2023
Free
Cobh Ramblers
jan 1, 2023 Free
player photo
G. Poynton
-
Glebe North
jan 1, 2023
Glebe North
jan 1, 2023
player photo
Andrew Quinn
Defender
- jan 24, 2002
Shelbourne
jan 24, 2002
des 1, 2022
Free
Shelbourne
des 1, 2022 Free
player photo
Darragh Nugent
Midfielder
- mar 1, 2001
Shamrock Rovers
mar 1, 2001
des 1, 2022
Shamrock Rovers
des 1, 2022
P